Jak vyrábíme naše mýdloJak vyrábíme naše mýdlo

Co je na fotografii?
Nápověda: „Sýr to není!“ To je naše MÝDLO vyrobené z cenných rostlinných olejů (kokosového, olivového, chia).

mýdlo
mýdlo

KOKOSOVÝ OLEJ, OLIVOVÝ OLEJ, CHIA OLEJ. Základem pracích prostředků Ekoper je rostlinné mýdlo vyrobené ze směsi těchto cenných rostlinných olejů.

kokosový olej, olivový olej, chia olej

PALMOVÝ tuk naše výrobky NEOBSAHUJÍ!
Takto vypadají kvádry PALMOVÉHO TUKU před prodejem zpracovateli. Palmový tuk je stále ještě častou součástí rostlinných mýdel, protože technologicky nejlépe nahrazuje živočišný tuk. Nám ale záleží na zachování vzácných ekosystémů na naší planetě.

palmový tuk

Důvody, proč jsme se palmového oleje dobrovolně vzdali, najdete i v tomto poutavém dokumentu

KOKOSOVÉMU oleji vděčíme za jemnou krémovou pěnu, která se vytváří při kontaktu mýdla, potažmo našeho pracího prášku, s vodou.

kokosový olej
kokosový olej

CHIA olej – díky němu je naše prací mýdlo výjimečné. Chia olej si sami lisujeme.
CHIA SEMÍNKA – že patří k tzv. „superpotravinám“, ví dnes už každý. Ale olej z nich má uplatnění i v kosmetickém průmyslu. CHIA OLEJ výborně hydratuje pokožku a má silné protizánětlivé účinky. Proč je tento olej ceněn i v kosmetice jsme pro Vás shrnuli zde.
Věděli jste, že na 1 litr chia oleje jsou zapotřebí minimálně 4 kg chia semínek?

chia semínka

A třetí z rostlinných olejů, které tvoří naše prací mýdlo – OLIVOVÝ. Tento přírodní zázrak je po staletí využíván v péči o pokožku, protože má schopnost pronikat hluboko do jejích vrstev a vázat v ní vlhkost. Je výborně snášen i citlivou pletí a působí protizánětlivě a hojivě.

olivový olej je výborně snášen citlivou pletí

Aby došlo ke zmýdelnění olejů, je třeba reakce s kaustickou sodou…

reakce s kaustickou sodou

poté se čeká na přechod do gelové fáze…

přechod do gelové fáze

následuje bouřlivá reakce a vznik gelové fáze…

vznik gelové fáze

vaříme a vaříme…

vaříme a vaříme

a konečně vylito do formy.
Pak už jen chladneme a vysycháme.

mýdlo ve formě

MÝDLO následně strouháme, sušíme a pak ještě drtíme NA JEMNÉ HOBLINKY, které jsou základní „ingrediencí“ našich pracích prášků.

nastrouhané mýdlo
jmené hoblinky mýdla

To není nastrouhaný sýr na rizoto pro závodní jídelnu. To je nová várka našeho 100% rostlinného mýdla (kokos + oliva + chia), nyní bude vysychat…

sušení mýdla

Proces výroby rostlinného mýdla nám doslova učaroval. A tak si občas uděláme pár mýdel i doma. Jen tak, pro radost. A co Vy? Zkusili jste někdy domácí výrobu mýdla?

vyrábíme mýdlo doma

I tato sytě oranžová mýdélka jsou čistě přírodní. Za svou barvu vděčí rakytníkovému oleji, přesněji barvivu nazývaném karotenoidy, které obsahuje.

vyrábíme mýdlo doma